Радикальна партія презентувала стратегію звільнення Донбасу

План дій включає в себе низку законодавчих механізмів щодо звільнення, деокупації, десепаратизації тимчасово окупованих територій та їх економіко-правової інтеграції до складу Соборної України.

Стратегію звільнення Донбасу оприлюднив на своїй сторінці у Facebook лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

У стратегії, зокрема, наголошується: “У зв’язку з торгівельною блокадою Донбасу, що є наслідком бездіяльності влади та її самоусунення від вирішення проблеми протягом останніх трьох років, в Україні склалася вкрай вибухонебезпечна ситуація, якою може скористатися агресор”.

Щоб цьому запобігти, радикали закликають обидві сторони конфлікту негайно зібратися у стінах парламенту, щоб напрацювати та ухвалити пакет документів, що стосуються врегулювання відносин з тимчасово окупованими територіями. А саме:

1. Проект Постанови про створення ТСК по розслідуванню зловживань в зоні АТО та економічних зв’язків з тимчасово окупованими територіями.

2. Законопроект про врегулювання питання про порядок переміщення товарів і осіб через лінію розмежування.

3. Доопрацьований проект закону про окуповані території.

4. Законопроект про націоналізацію майна агресора.

5. Законопроект про націоналізацію тих підприємств сфери теплопостачання, які відмовляютья проводити переобладнання на інший тип вугілля.

6. Проект Постанови про звернення до нової Адміністрації США про виконання даних Україні гарантій безпеки та територіальної цілісності згідно з Будапештським меморандумом. “Закликаємо колег до діалогу. Тільки в єдності і порозумінні, правді і визнанні помилок ми збережемо Україну!”, – резюмують у Радикальній партії.

Як повідомлялося раніше, Мосійчук закликав учасників блокади та органи влади до переговорів.