Рада Безпеки ООН підтримала резолюцію Росії щодо Сирії

Рада Безпеки ООН у суботу, одноголосно підтримала запропоновану Росією резолюцію, про режим припинення вогню у Сирії.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Резолюція також закликає до створення перехідного уряду, який виведе Сирію з війни, яка триває вже майже шість років.

Нагадаємо, у Сирії в ніч на п’ятницю, 30 грудня, набуло чинності перемир’я, ініційоване Туреччиною та Росією. Це вже третя спроба встановити режим припинення вогню між режимом Башара Асада і повстанцями цього року. Попередні спроби в лютому та вересні провалилися. Раніше про забезпечення перемир’я намагалися домовитися США, які підтримують сирійську опозицію, та Росія, що підтримує президента Асада.

Втім, уранці 31 грудня угрупування поміркованої сирійської опозиції пригрозили визнати погоджене перемир’я “недійсним”, якщо триватимуть порушення умов режиму припинення вогню. За даними представників опозиції, у деяких регіонах країни сутички та удари з повітря тривали й упродовж 30 грудня.

Резолюція Ради Безпеки ООН також привітала плани проведення переговорів з мирного врегулювання у Казахстані у січні 2017 року. Президент Ірану Хасан Рухані 31 грудня під час зустрічі з сирійським міністром закордонних справ Валідом Муалемом висловив упевненість у тому, що переговори в Астані будуть успішними та забезпечать безпеку і стабільність у Сирії. “Перемога в Алеппо вимостила шлях до відновлення дипломатичних переговорів”, – цитує Рухані агентство dpa.

Цього ж дня Рухані провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним щодо Сирії.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...