Верховна Рада України вчора прийняла закон про референдум. Одне з питань, яке може виноситися на референдум – це зміна території України.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Під знаком опитування. Як і навіщо Рада прийняла закон про референдум”.
Опозиція, зокрема, перший заступник голови парламентського комітету з питань державної влади Роман Лозинський (“Голос”), вважає, що під час війни це питання абсурдне.
“На практиці завтра це може бути чергова спроба Банкової запропонувати формулу Штайнмайера або щось в цьому роді на референдум під питанням “ви за мир?”. Звичайно, що люди за мир. Тим більше, що з допомогою пропагандистських каналів можна сформувати потрібну громадську думку і отримати переважну більшість за такі ризиковані норми”, – сказав він.
Також, згідно із законом, народ може піднімати питання скасування якогось закону. А це, за словами нардепа, суперечить Конституції. Єдиний законодавчий орган – це Верховна рада, заявив він.
Також за словами народного депутата від фракції “ЄС” Руслана Князевича, прийнятий документ фактично вводить “законодавчий референдум”.
Проте, член робочої групи з розробки законопроектів з народовладдя, експерт Центру політико-правових реформ і коаліції РПР Юлія Кириченко, навпаки, вважає цю норму одним із головних позитивних моментів.
“Умовно кажучи, в період Януковича “диктаторські закони” не залишили людям іншої можливості, як виходити на вулицю. Але був би тоді такий закон, то люди могли б зібрати три мільйони підписів і скасувати їх на референдумі”, – пояснила вона.
Нагадаємо, Закон про референдум включає електронне голосування що передбачає деякі ризики.
Вчора Верховна Рада остаточно прийняла закон про референдум.
У Раді заперечують маніпуляції з питаннями на референдумі.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що питання тарифів не може виноситися на референдум, а також розповів, коли може відбутися перший референдум.