Путін допомагав Трампу перемогти на виборах, – розвідка США

Оприлюднений у п’ятницю звіт Розвідувального співтовариства США свідчить про те, що Росія намагалася вплинути на результат виборів у США на користь обраного президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє УНІАН.

“Ми визначили, що президент Росії Володимир Путін дав доручення вплинути на президентську кампанію в США 2016 року. Росія мала намір підірвати суспільну віру в демократичний процес США, очорнити держсекретаря Клінтон, і завдати шкоди її результатам як потенційного президента. Крім того, ми визначили, що Путін і уряд Росії віддали явну перевагу обраному президентом Трампу”, – йдеться в доповіді.

У доповіді йдеться, що Москва використовувала різні тактики, намагаючись вплинути на результат. “Вплив Москви полягав у стратегії, яка включає таємні шпигунські дії – такі, як кіберактивність – з очевидною причетністю російських державних установ, державних ЗМІ, сторонніх посередників, і платних користувачів соцмереж або “тролів”, – йдеться в доповіді. (United States Intelligence Community, IC) – збірний термін для позначення 17 окремих урядових установ США, перед якими стоїть завдання збору інформації і ведення розвідувальної діяльності в інтересах США.

Віце-президент США Джо Байден заявив, що у нього викликає занепокоєння небажання обраного президента Дональда Трампа прислухатися до думки розвідки і спецслужб та порадив Трампу “подорослішати”.

Обраний президент США Дональд Трамп назвав «політичним полюванням на відьом» значну увагу, яку приділяють останнім часом кібератакам Росії на США, зокрема, хакерським нападам з метою втрутитися в американські вибори.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...