Приховане безробіття в Росії сягає 28 мільйонів осіб, – депутат

У Росії як і раніше велике приховане безробіття.

Про це заявив член комітету Держдуми з праці, соцполітики та у справах ветеранів Олег Шеїн, – повідомляє Росбалт.

Як розповів депутат, з цієї причини він не поділяє думки прем’єр-міністра про подолання проблеми безробіття.

«Треба дивитися не на формальні цифри зайнятості та безробіття, а на те, що є насправді. В умовах, коли мінімальна допомога в місяць по безробіттю становить 820 рублів, левова частка людей, які не мають системного заробітку, не йде реєструватися на біржу праці, тому що це дорожче обійдеться. Їхати з села в районний центр і відзначитися на біржі за вартістю обійдеться дорожче, ніж отримати цю допомогу», – пояснив Шеїн.

Парламентарій підкреслив, що оцінити справжні масштаби безробіття в Росії вкрай складно. «Однак ми можемо оцінити число людей, хто або не працює, або є неофіційно зайнятим. Це близько 28 млн чоловік за оцінкою самого уряду, віце-прем’єра Ольги Голодець. Такі цифри неодноразово озвучували в уряді з посиланням на дослідження РАНХіГС при президентові РФ. Думається, що в країні, де чисельність працівників становить 85 млн чоловік, а 28 млн не мають системної зайнятості, говорити про подолання безробіття, як мінімум, дивно», – підкреслив Шеїн.

Нагадаємо, що голова уряду РФ Дмитро Медведєв на російській інвестиційному форумі в Сочі заявив про подолання проблеми безробіття та кризових явищ. «Ми впоралися з безробіттям. Сьогодні ми повинні думати про вирішенні інших завдань», – сказав він.

Раніше повідомлялося, що російська влада відклала впровадження пенсійної реформи на період після виборів президента.