Проти ректорки університету Богомольця відкривали декілька проваджень про корупцію

У 2015-2016 роках проти відстороненої ректорки медуніверситету імені Богомольця Катерини Амосової відкрили кілька кримінальних проваджень.

Про це пише член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова на «УП.Життя», – повідомляє Громадське.

Зазначається, що провадження відкривали через зловживання службовим становищем, завищення вартості будівельних робіт та незаконне завищення надбавок і премій.

У 2015 році проти Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова, який очолює кафедру хірургії в університеті дружини, відкрили кримінальне провадження за статею «зловживання службовим становищем».

В одній з кримінальних справ фігурують 10 фармацевтичних компаній, від яких у 2014-2017 роках подружжя отримувало гроші, «що в декілька разів перевищують суми коштів, що отримує університет». Про це йдеться в ухвалі суду. Слідство триває уже 2 роки.

Устінова також пише, що Амосова виписувала самій собі премії у загальному розмірі майже 160% надбавки до зарплати та отримувала декілька окладів одночасно — від сумісництва посад у власному ВНЗ.

Це також стало підставою для початку розслідування кримінальної справи. За словами Устінової, у 2014-2015 роках ректорка сама собі встановила ряд надбавок без відповідного погодження з МОЗ, а ще одночасно з посадою ректора перебувала на посаді завідувача кафедри університету, що прямо суперечить закону.

У 2016 році розпочали ще одне кримінальне провадження через завищення вартості будівельних робіт у медичному університеті на 12,6 мільйонів гривень.

Нагадаємо, адміністративний суд Києва поновив Катерину Амосову на посаді ректора Національного медичного університету ім. Богомольця.

Раніше університет імені Богомольця оголосив безстроковий страйк.

загрузка...
Загрузка...