Прокуратура проведе експертизу угоди про продовження базування російського флоту у Криму

Печерський районний суд Києва своєю ухвалою дозволив Головній військовій прокуратурі вилучити у МЗС оригінал угоди базування Чорноморського флоту Росії в Криму для проведення експертизи.

Про це повідомляється на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

“У слідства є достатні підстави вважати, що в зазначених документах містяться відомості, що можуть підтвердити факти порушення процедур підготовки, прийняття, підписання і ратифікації Угоди для України, визначених законодавством України, а також встановити коло осіб, чиї дії призвели до укладення угоди, що суперечить Конституції України”, – сказано в рішенні суду.

Слідчим управлінням Головної військової прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

У зазначеному провадженні досліджуються підстави та обставини підписання 21 квітня 2010 року угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території Криму також відомих, як “харківські угоди”.

Також, як повідомила прес-секретар генпрокурора, призначено почеркознавчу експертизу, а у разі недопуску слідчих вони можуть ініціювати проведення обшуку в Міністерстві закордонних справ.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...