Президент Польщі опротестував фразу «українські націоналісти» у законі про Інститут нацпам’яті

Президент Польщі Анджей Дуда, надсилаючи до Конституційного суду подання про висновок про відповідність Конституції оновленого закону про Інститут національної пам’яті, опротестував формулювання, що стосується «українських націоналістів».

Інформація про подання президента до КС називається «Протидія фальшуванню польської історії; захист доброго імені Республіки Польща та польського народу». З повідомлення на сторінці Конституційного суду випливає, що президент опротестував положення оновленого закону про ІНП, в яких використано звороти «українські націоналісти» та «Східна Малопольща», – повідомляє Польське Радіо.

В оновленому законі йдеться про «дії, вчинені українськими націоналістами у 1925-1950 роках, що полягають на використанні насильства, терору та інших форм порушення прав людини щодо окремих осіб і груп людей». В законі також зазначено, що такими злочинами була участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчинені ними вбивства громадян ІІ РП на Волині і у Східній Малопольщі.

Як відомо, 6 лютого Дуда підписав закон, критикований, зокрема, владою Ізраїлю та України. Після того як у середу закон набув чинності, президент заявив журналістам, що виконав свою обіцянку:

«Закон було опубліковано і я справді надіслав подання до Конституційного суду щодо цього питання, як і обіцяв. Тож це виконання обіцянки, яку я тоді дав».

У повідомленні Канцелярії президента написано, що, на думку Анджея Дуди, положення закону «повинні бути чіткими настільки, аби кожен громадянин, після прочитання їх, не мав жодного сумніву щодо того, за які дії він може бути покараний, а за які – ні».

Зазначено, що, на думку президента, «пов’язання інституційної відповідальності з злочини Голокосту з польським народом, який за ці злочини не відповідає, та з Польською державою, чию територію було окуповано чужою державою, обґрунтовує введення цих правових положень».

Нагадаємо, цього місяця представники Радикальної партії пікетували Сейм Польщі у Варшаві з вимогою скасувати закон про “бандеризм”, після чого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив надію на те, що історичну суперечку з Україною буде врегульовано. Польська інтелігенція також засудила антиукраїнський закон.

Також, сьогодні ЗМІ повідомили, що українцям, які хочуть мати посвідку на проживання у Польщі, почали ставити питання про ставлення до Степана Бандери.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...