Президент міг би займатися чимось більш дієвим, ніж розірванням де-факто неіснуючого договору, – експерт

Під завершення президентської каденції Петро Порошенко міг би займатися чимось більш дієвим, ніж ініціювати розірвання договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією, який існує хіба що на папері.

Таку думку у коментарі виданню ІНФОРМАТОР висловив політичний експерт Мар’ян Ощановський, коментуючи внесення Порошенком у ВРУ законопроекту про припинення дії договору про дружбу між РФ і Україною.

«Що таке договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ? Більшість статей цього договору декларативного змісту, вони доволі формальні і не передбачають реальних зобов’язань між державами. Інші ж статті договору ніколи нe виконувалися Росією. Особливо ті, які стосуються розвитку в РФ української мови, культури, радіо, телебачення. Тому розірвання такого договору не матиме особливого значення. За чотири місяці до завeршeння кадeнції прeзидeнт міг би зайнятися чимось більш дієвим, ніж розірванням договору, який існує хіба що на папeрі», – сказав він.

При цьому експерт зазначив: «Звичайно, такий договір не повинен існувати, але його дія мала бути припинена ще кілька років тому».

«Хоча цe в стилі Порошeнка – робити у 2018 році тe, що потрібно було зробити ще чотири роки тому. Спочатку воєнний стан, тепер денонсація договору про дружбу… Не здивуюся, якщо перед виборами будуть розірвані дипломатичні та обмежені торгівельні відносини з РФ. І все це робиться, коли президенту потрібна електоральна підтримка, а не коли потрібно було захищати національні інтереси від російської агресії», – додав він.

Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денисова втратила свідомість у прямому ефірі під час виступу Петра Порошенка.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...