Президент Косово заявив, що Сербія готує “кримський сценарій” для Балкан

Президент Косово заявив, що Сербія, яку підтримує Росія, йде на “провокації” для анексії північної частини регіону.

Президент Косово Хашим Тачі вважає, що Сербія готується анексувати північну частину регіону з “кримським сценарієм”, – передає 112 Україна.

Як відомо, спецпідрозділи поліції Косово в суботу загорнули поїзд з Сербії, який був пофарбований у національні кольори Сербії з написом “Косово-це Сербія”.

Президент Косово Хашим Тачі підкреслив, що такий поїзд був спрямований на “провокації” косоварів для того, щоб створити привід для військового втручання Сербії в північні райони Косова, де проживає близько 50 000 етнічних сербів, які відмовляються визнавати незалежність краю і знову хочуть, щоб краєм керував Белград.

“Намір Сербії полягає в тому, щоб використовувати цей поїзд, який був подарований Росією, по-перше, щоб допомогти відрізати північну частину Косова, а потім … приєднати її до Сербії. Це модель Криму”, – сказав Тачі.

Нагадаємо, президент Сербії Томіслав Ніколіч звинуватив косовських албанців в “провокації війни” після зупинки поїзда з Белграда на його маршруті на північ Косово 14 січня.

Приштина закликала втрутитися і Європейський Союз. Уповноважена косовського уряду щодо переговорів з Сербією Едіта Тахір заявила, що відновлення залізничного сполучення доводить, що Сербія має намір дестабілізувати Косово.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...