Президент і журналісти помилилися в імені предстоятеля Помісної церкви

Президент України Петро Порошенко та українські ЗМІ називають новообраного предстоятеля Помісної церкви Єпіфанієм. 

На Христианському порталі Кіріос зазначається, що предстотеля Православної церкви України правильно називати Епіфанієм.

Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив митрополита Епіфанія і привітав з обранням.

Архієпископ Євстратій Зоря розповів, що офіційна назва об’єднаної церкви за статутом – Православна церква України. Титул предстоятеля цієї церкви – “Митрополит Київський і всієї України”.

Епіфаній (Сергій Думенко) народився в селі Вовкове Іванівського району Одещини. Його дитячі роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Зараз йому 39 років.

Епіфаній вивчав філософію в Афінах та богослов’я у Києві. Свою церковну кар’єру він розпочав на Рівненщині.

Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у стосунках з Константинополем. В одному зі своїх інтерв’ю Епіфаній казав, що на дозвіллі займається перекладами. Зокрема, він перекладає українською мовою праці святих отців.

5 січня 2008 року він був призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. А вже 30 травня 2008 року Епіфаній став керуючим справами Київської Патріархії.

28 червня 2013 року Епіфаній став митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Саме цю посаду він займав до свого обрання предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України. Також Епіфанія обрали тоді намісником та місцеблюстителем патріарха Філарета на випадок його смерті чи хвороби.

У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кілька монографій з православного богослів’я. Епіфаній є також активним громадським діячем, який бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах.

Епіфаній є давнім прихильником створення Української помісної церкви. Ще у жовтні 2013 року він заявив: “Рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну православну церкву, як має державу, президента, уряд, військо, гімн, герб, прапор. Це неминуче”.

Нагадаємо, Епіфаній розповів про роль Філарета в Українській православній церкві.

загрузка...
Загрузка...