Президент Грузії наклав вето на законопроекти про прослуховування громадян

Президент Грузії наклав вето на законопроекти про прослуховування громадян та порекомендував правлячій команді приступити до створення більш досконалих законів.

«… В результаті нашої роботи і консультацій були виявлені два недоліки пропонованого пакета законопроектів: перше-незалежність агентства, яке законопроект не забезпечує і, відповідно, це суперечить рішенню Конституційного суду. Друге-це невиправдані і непрогнозовані витрати, які можуть нести комунікаційні кампанії », – цитує Грузия Online президента Георгія Магвелашвілі.

Президент нагадав, що право вето щодо пакету законопроектів «Про прослуховування» було застосовано ним і раніше, але, незважаючи на протест громадськості, воно було подолане парламентською більшістю з «великим тріумфом і торжеством».

Прийняттю нового закону парламентом передувало рішення Конституційного суду, який в квітні 2016 року визнав неконституційними ті законодавчі норми, які дозволяли Службі Держбезпеки вести таємне стеження за мобільною та інтернет-комунікацією громадян в реальному часі, а також копіювати і зберігати ці дані.