Представники Константинопольського Патріархату відмовляються їхати в Почаївську Лавру

5 серпня в Свято-Успенській Почаївській лаврі відбулись урочистості з нагоди свята Почаївської ікони Божої Матері.

Про це повідомляє новинний портал “За Збручем”.

Святкове богослужіння очолив Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій, якому співслужили близько двох десятків архієреїв церкви Московського Патріархату.

Очікували в Почаївській Лаврі і більш високих гостей: наприкінці червня, після поїздки в Константинополь, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) говорив про плани відвідати монастир архієреями Константинопольської Православної Церкви.

Втім, обіцяний візит представників Вселенського Патріархату на Тернопільщину так і не відбувся.

Причиною цього, вочевидь, слід вважати наміри надати Томос про автокефалію Православній Церкві України, які озвучив, перебуваючи в Києві минулого тижня, митрополит Гальський Еммануїл з Константинопольської Православної Церкви.

Цікаво, що перша згадка про Почаївський монастир датована 1527 роком, коли Київська митрополія входила до складу Константинопольської Православної Церкви.

У Константинопольський період історії, у 1597 році, поміщиця Анна Гойська передала обителі Почаївську ікону Божої Матері та більшість володінь монастиря.

Лише у 1686 році Почаївська Лавра разом з Київською митрополію неканонічним шляхом перейшла в управління Московського Патріархату, про що нещодавно відкрито заявив Вселенський Патріарх Варфоломій. Тож, з точки зору історичної справедливості після надання Константинопольською церквою-матір’ю Томосу про автокефалію Православної Церкви, цілком логічним був би вихід Свято-Успенської Почаївської лаври з-під контролю УПЦ МП.

Нагадаємо, що після молитов у лаврах Янукович їздив до алтайських шаманів.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...