Правозахисники повідомили про смерть чотирьох людей у сімферопольському СІЗО

Правозахисники повідомили про декілька смертей у слідчому ізоляторі на окупованому Кримському півострові.

Так, у квітні цього року у СІЗО-1 Сімферополя, померло неприродньою смертю щонайменше четверо людей, двоє з них – кримські татари, – повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на власні джерела.

Зокрема, правозахисники мають інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними: Сервер Білялов, 69 років, і Олег Гончаров, 46 років.

12 квітня у штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23‑річний Дмитро Шиповник.

13 квітня у камері номер 8, куди помішають новоприбулих, у так званому «карантині», з перерізаним горлом знайдений 39‑річний Іслам Іскеров, доправлений до СІЗО Сімферополя з Джанкоя.

Зазначається, що ці відомості засвідчили кілька незалежних один від одного джерел.

Кримська правозахисна група не має правдивої інформації про те, що саме спричинило смерті цих людей. Але версії про самогубство можна розглядати як малопереконливі з кількох причин. За свідченнями, що є у розпорядженні КПГ, Сервер Білялов розраховував, через нововиявлені обставини, на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання найближчим часом, – йдеться у повідомленні.

Шиповника «знайшли» з перерізаним горлом у карцері (ШІЗО). Проте, як вказують правозахисники, це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув’язнений перебуває там один під постійним наглядом.

Також, не ясно, що могло спонукати Іслама Іскерова, звинуваченого у крадіжці за ст. 158, ч.1 УК РФ, максимальне покарання за якою – два роки позбавлення волі, а мінімальне – штраф до восьми тисяч рублів, перерізати собі горло.

Нагадаємо, нещодавно Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив про тортури, яким піддається ув’язнений у Криму Володимир Балух.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...