Правоохоронці заблокували 500 “груп смерті”

Правоохоронці заблокували більше 500 суїцидальних груп і понад 200 акаунтів організаторів та кураторів.

Поліція працює над  тим, аби їх ідентифікувати і притягнути до відповідальності.

«Нині побутує дещо хибна думка, що у такі групи потрапляють лише діти із неблагополучних родин. Але насправді за нашими спостереженнями, як правило, учасниками стають ті підлітки, які не отримують достатньо уваги від батьків. Тому вони легко «переключаються» на кураторів груп у соціальних мережах, які є хорошими психологами і виявляють до підлітків інтерес та зацікавлюють виконанням певних завдань. При цьому слід відзначити і те, що у чотирьох виявлених випадках діти були у кризовому стані, вивести із якого їх допомагали і психологи, і психіатри», – начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у м. Києві зазначила Лариса Зуб.

Більше уваги безпосередньо безпеці дітей у мережі приділив Сергій Кропива, котрий розповів про профілактичну та роз’яснювальну роботу, яку проводить підрозділ. Загалом щодня до кіберполіції надходить близько 70 звернень про зникнення дітей, із яких у 15-20% підтверджуються їх участь у Інтренет-пастках, – повідомляє прес-служба нацполіції.

При документуванні протиправної діяльності організаторів працівники кіберполіції подекуди у результаті виходять на активістів громадських організацій, які таким чином намагаються врятувати дітей від страшних вчинків. А тому закликав усіх об’єднати зусилля у виявленні осіб, які підштовхують підлітків до скоєння самогубств.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...