Правляча коаліція Бельгії розпалася, прем’єр-міністр формує уряд меншості

Прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель заявив, що продовжить роботу з урядом меншості після того, як з правлячої коаліції вийшла найбільша фракція – фламандські націоналісти N-VA. 

Як раніше заявив Мішель під час виступу у штаб-квартирі ООН, 10 грудня він планує відправитися в Марокко на підписання міграційного пакту ООН. У N-VA заявили, що припинять підтримку уряду в разі, якщо буде підписаний пакт. Після того, як парламент Бельгії підтримав підписання документа, міністри від N-VA – глава МВС Ян Ямбон, міністр оборони Сандер Лонес, міністр фінансів Йохан Ван Овертвельдт, а також держсекретарі з міграції Тео Франкен і з боротьби проти бідності та рівності шансів і справ інвалідів Зухал Демір – повідомили про свою відставку, – повідомляє 112ua.

Прем’єр-міністр Бельгії у відповідь на вихід націоналістів з коаліції заявив, що “прийняв цей крок до відома”. Тепер він повинен призначити нових міністрів з урахуванням бельгійського законодавства, яке вимагає розподіляти міністерські портфелі порівну між кандидатами, що говорять по-французьки і по-нідерландськи.

Оскільки вже у травні в Бельгії відбудуться загальні вибори, експерти не очікують найближчим часом серйозних політичних змін. Звільнені посади в уряді, заявив Мішель, займуть державні секретарі.

Бельгійський король Філіп вже погодився з відставкою чиновників і затвердив призначення міністрами з перерозподілом частини функцій держсекретарів Філіпа де Бакера (з боротьби проти шахрайства в соціальній сфері та у справах захисту приватного життя) і Пітера де Крема (зовнішньої торгівлі).

Крім того, очікується, що на міністра закордонних справ Дідьє Рейндерса можуть додатково бути покладено повноваження міністра оборони.

Міграційний пакт, через який виник конфлікт у бельгійському уряді, являє собою 34-сторінковий договір, в якому викладається загальний підхід до міжнародної міграції та перераховуються 23 завдання, мета яких – поліпшити організацію потоків біженців і точно визначити їх права. В тому числі країни-учасники пакту погоджуються обмежувати тиск на країни з багатьма мігрантами і сприяти самозабезпеченню новоприбулих.

Про відмову підтримати договір вже заявили Угорщина, США, Італія, Австрія, Польща, Латвія, Чехія, Хорватія, Болгарія, Словаччина, Ізраїль, Швейцарія, Австралія і Словенія.

Нагадаємо, Трамп дозволив застосування зброї проти мігрантів на кордоні.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...