Працівники найбільшої уранової шахти Європи протестують під Кабінетом міністрів

Сьогодні шахтарі Інгульської шахти з Кропивницького приїхали вимагати від уряду врятувати найбільшу уранову шахту в Європі, стратегічно важливе державне підприємство “СхідГЗК”.

Акція розпочалася об одинадцятій годині ранку під будівлею Кабінету міністрів України, в ній взяли участь близько п’яти сотень людей, – повідомляє кореспондент ІНФОРМАТОРа з місця подій.

Засідання уряду з розгляду питання долі Інгульської шахти почнеться о 13:00. На ньому має бути прийнята спеціальна постанова, яка б розблокувала роботу шахти.

Нагадаємо, вже третій місяць шахта не працює через саботаж комісії з надрокористування, яка не видає спецдозвіл.

Три тисячі працівників шахти залишились без роботи і зарплати, держави щодня втрачає мільйони гривень прибутку.

Раніше народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Лінько повідомив про критичну ситуацію з виплатами зарплат працівникам Інгульської шахти, звинувативши Держгеонадра у спробі знищити підприємство.

“Три місяці найбільша уранова шахта в Європі не працює через те, що комісія не видає спецдозвіл. Люди не мають чим годувати сім’ї, держава недоотримує сотні мільйонів гривень в бюджет. Шахта на межі знищення, а чиновники розповідають про накази, погодження, положення та постанови. Де таке бачено, щоб держава сама знищувала свої найприбутковіші підприємства?”, – заявляв Лінько.

Структурний підрозділ Східного ГЗК, шахта «Інгульська» розташована у селі Неопалимівка поблизу Кропивницького, вона веде видобуток руди з Мічуринського і Східної зони Центрального родовищ.

Раніше громадський діяч Ігор Криворучко анонсував проведення акції.

загрузка...
Загрузка...