Поява безпілотних таксі обвалить ціни за пасажироперевезення на 80%, – аналітики

З появою на дорогах безпілотних таксі сервіси, що працюють за принципом Uber, стануть конкурувати не тільки один з одним і з традиційними таксі, але і з громадським транспортом.

За оцінкою аналітиків банку UBS, поширення безпілотних таксі знизить плату за поїздки для пасажирів на 80%, тоді володіти власним автомобілем буде вдвічі дорожчим, ніж користуватися такими «роботаксі», – повідомляє Коммерсант.

На думку аналітиків швейцарського банку UBS, безпілотні таксі повністю змінять всю систему громадського транспорту, а також приведуть до значного зниження цін на поїздки в таксі.

Відповідно до опублікованій у п’ятницю доповіді, безпілотні таксі, так звані роботаксі, можуть з’явитися на дорогах вже в найближчі роки. Йдеться про сервіси, які працюють за принципом Uber.

Аналітики вважають, що поширення безпілотних таксі призведе до зниження вартості поїздок на них до рівня квитка громадського транспорту.

«Перехід до електромобілів і безпілотних автомобілів у поєднанні з посиленою конкуренцією може знизити плату, що стягується з пасажирів, на 80% в порівнянні з сьогоднішнім днем​​… У найближчі кілька років технології зроблять роботаксі реальністю. У цих нових умовах володіння власним автомобілем буде коштувати майже вдвічі дорожче, ніж використання роботаксі», – йдеться в доповіді.

Також цього року банк Goldman Sachs, випустив доповідь, згідно з яким до 2030 року ринок мобільних сервісів замовлення таксі, таких як Uber, Lyft і Didi Chuxing, виросте в вісім разів і досягне $ 285 млрд. Тим самим якщо зараз на мобільні сервіси доводиться лише третину всього світового ринку таксі, то до 2030 року такі сервіси будуть перевершувати традиційне таксі в п’ять разів.

Нагадаємо, минулого місяця у Дубаї випробували перше у світі літаюче безпілотне таксі. Також повідомлялося, що українські служби таксі прогнозують значне підвищення тарифів у разі запровадження урядових нововведень.