Постачання води в окуповану Луганщину на даному етапі неможливе, – МінТОТ

Постачання питної води на непідконтрольні Україні території Луганської області на даному етапі неможливі.

Про це повідомляє пресс-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Так, сьогодні, 19 травня 2017 року в Міністерстві відбулася нарада, присвячена ознайомленню з роботою комунального підприємства “Попаснянський районний водоканал”.

“Протягом тривалого часу водоканал забезпечував водопостачання споживачів ОРЛО, не отримуючи будь-якої компенсації за її споживання. За цей час у підприємства накопичилася заборгованість за спожиті ресурси, в тому числі за електроенергію. За даними керівництва КП, сума боргу за електроенергію складає 145 млн грн, відтак постачання питної води на непідконтрольну територію на даному етапі є неможливим”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-центру, значну допомогу – технічну та фінансову – підприємству протягом останніх років надавали міжнародні організації, оскільки Попаснянський водоканал забезпечує якісною питною водою всю Луганську область.

У свою чергу Гримчак нагадав, що водоканал розпочав свою виробничу діяльність з 1 липня 2015 року і продовжує постачати питну воду для близько 400 тис. людей на території окремих районів Луганської області.

Основною метою підприємства є задоволення потреб населення, промислових та інших груп споживачів в послугах з централізованого водопостачання та водовідведення. Це близько 50 тис. людей на підконтрольній українській владі території та близько 400 тис. людей на території окремих районів Луганської області (ОРЛО)”, – повідомив заступник міністра.

В прес-центрі зазначають, що з метою стабільної роботи Попаснянського водоканалу, на засіданнях робочої підгрупи з соціально-економічних питань Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України (м. Мінськ) на обговорення постійно виносяться питання належного постачання води на територію окремих районів Луганської області (ОРЛО) та забезпечення стабільної роботи КП “ПРВ”.