1 C
Kyiv
Субота, 2 Березня, 2024

Посол України в Австрії: "Росія брехала, бреше і буде брехати"

Інтерес Росії полягає у припиненні існування України як суверенної держави, і для досягнення цієї мети та виправдання своєї агресивної політики Кремль вигадує різні приводи.

Про це в інтерв’ю виданню Österreich заявив посол України в Австрії Василь Химинець.

“Заяви високопоставлених російських політиків лунають майже щодня. Єдиний їхній інтерес полягає в тому, щоб Україна не існувала як суверенна незалежна держава. Вони завжди шукають привід, щоб погрожувати Україні та виправдовувати агресивну політику Москви”, – сказав дипломат.

Таким чином він зреагував на запитання про те, чи не нагадує нинішня кремлівська риторика про нібито загрози для етнічних росіян на сході України ті заяви, які передували окупації Криму у 2014 році, – і чи не створюється таким чином привід для продовження агресії.

За словами українського посла, Росія постійно говорить про якісь загрози її безпеці, у т.ч. міфічне “оточення” з боку НАТО, але ніяких цих загроз насправді немає.

“Давайте поговоримо про інтереси Грузії, України та Молдови. Росія бреше, Росія брехала і Росія буде брехати. І коли ми говоримо про анексію Криму, то не було ніякої потреби у вторгненні. Україна ніколи не загрожувала російськомовному населенню”, – заявив Химинець.

Коментуючи відсутність прогресу на переговорах про мир, посол заявив, що причиною цьому є позиція Кремля й особисто Путіна, який мріє про відновлення Російської імперії.

“Причина тут – не в Україні. Путін робить усе можливе, щоб не дати Україні суверенно вести свою зовнішню політику. Для нього тут йдеться про побудову імперії… Путін, мабуть, єдиний політик у світі, який досі оплакує розпад Радянського Союзу. Для нас зрозуміло: він дивиться назад. А Україна, яка хоче приєднатися до ЄС і НАТО, дивиться у майбутнє”, – резюмував посол України в Австрії.

 

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ

ми у соцмережах

524,480Читачі>