Попри заборону, в Україні транслюються російські канали, – Бочкала

В Україні заборонили єдиний російський канал, який не потрапив до чорного списку СБУ в 2015 році.

“Дождь” став 77 каналом, забороненим для перегляду на території нашої країни.

У коментарі для ІНФОРМАТОРа журналіст Роман Бочкала розповів про своє бачення такої заборони.

“Я майже не дивлюсь телевізор, тому, особисто для мене, блокування “Дождя” не є проблемою. Але наскільки знаю, це чи не єдиний фінансово незалежний від Кремля телеканал в РФ. Уривки, які я бачив в інтернеті з ефіру “Дождя”, вказують на те, що цей мовник достатньо сміливий (як для сучасної Росії) в своїх оцінках дій “путінської” влади”, – коментує Роман Бочкала.

Він зауважив, що ставити на один щабель “Дождь” та “киселівський” канал “Росія” не є адекватним вчинком, Україна навряд чи щось виграла від цієї заборони.

“За такою логікою варто заборонити BBC, бо цей канал колись дозволив собі досить контроверсійний фільм про події на Донбасі. Треба заборонити CNN, бо журналісти цього каналу працювали на окупованій території. І польські канали треба прибрати, бо у них в ефірі часто трапляються антиукраїнські контексти історичного характеру. Але так можна дійти до маразму.

Я взагалі досить скептично ставлюся до будь-яких заборон поширення контенту, оскільки сучасні інформаційні технології надають можливість дивится будь-що. Живий приклад: я зараз перебуваю в “Буковелі” і у нас в готелі транслюються заборонені російські НТВ та “Росія 24″, бо телебачення супутникове”, – розповів журналіст.

Бочкала вважає, що заборона поширення цих каналів в Україні є звичайним політичним жестом.

“Мені було неприємним побачене в “Буковелі” – “Росія 24″ транслювався прямо в лобі! Але заборона “Дождя” виглядає не як жест, а як примітивна реакція на те, що на каналі показали радянський фільм”, – підсумував журналіст.

Як повідомлялося раніше, на заборону трансляції російського телеканалу “Дождь” бурхливо відреагували користувачі соцмереж.