Попереднього короля Іспанії підозрюють у корупції

Іспанський суд розпочав розслідування у справі про корупцію, в якій фігурує король Хуан Карлос I, який займав престол з 1975 по 2014 рік.

Про це повідомляє DW з посиланням на представника в мадридському суді.

Речовими доказами у цій справі є аудіозаписи ймовірної розмови між колишнім офіцером поліції Жозе Мануелем Вільярехо, іще одним чоловіком і жінкою, близько знайомою з екс-королем. На записах вона звинувачує Хуана Карлоса I в корупції і відмиванні грошей.

За свої послуги Хуан Карлос I незаконно отримував винагороду в кількадесят мільйонів євро, стверджує жіночий голос. Участь підставної особи дозволила монарху виконувати операції з грошима та активами таємно від податкових органів. Жінка стверджує, що саме вона була підставною персоною.

З 2008 року в Іспанії розслідували кримінальну справу молодшої дочки короля, інфанти Крістіни, та її чоловіка Іньякі Урдангаріна. У лютому 2017 року суд визнав зятя колишнього короля винним у податкових махінаціях і нецільовому використанні кількох мільйонів євро з громадських фондів. Урдангаріна засудили до 6 років в’язниці і штрафу на суму 512 тисяч євро.

З дочки короля зняли звинувачення в пособництві корупційній діяльності її чоловіка. Однак суд зобов’язав її виплатити 265 тисяч євро за те, що вона користувалася грошима, вкраденими її чоловіком.

Як повідомлялося раніше, німецький суд скасував постанову про екстрадицію Пучдемона до Іспанії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...