Польський прем’єр прирівняв Богдана Хмельницького до Гітлера

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у число тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.

Про це він заявив під час лекції, присвяченій польсько-єврейським стосункам, – повідомляє Громадське.

Говорячи про історію польсько-єврейських відносин, Моравецький підкреслив — суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв. Навпаки, в часи нацизму поляки допомагали євреям найбільше.

«Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв», — сказав Моравецький.

Моравецький також розповів про свою нещодавню поїздку до Торуня і навів слова одного з рабинів, який нібито поставив Хмельницького в один ряд з Гітлером та Гіммлером.

«Один із рабинів представив власний погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на «х» — Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (польською Hitler, Himmler і Chmielnicki). Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої», – розповів Моравецький.

Нагадаємо, У Польщі готові до діалогу з Ізраїлем щодо “непричетності поляків до Голокосту”.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...