Польські експерти анонсують російські провокації на заході України

Польське видання “Tygodnik Powszechny” пише, що знищення монумента заблим полякам на Львівщині було російською провокацією, і треба бути готовим на наступні випадки.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Експерт пише про знищення пам’ятника трагічно загиблим у 1944 році польським мешканцям цього села. «У повітря висадили головний елемент монумента – кам’яний хрест.

Монумент вшановує пам’ять про поляків, вбитих 28 лютого 1944 року українськими солдатами Дивізії CC «Галичина» з участю відділів УПА», – читаємо.

Автор статті нагадує, що 2009 року в Гуті Пеняцькій зустрілися президенти Польщі та України – Лєх Качинський та Віктор Ющенко, і ця зустріч була частиною складного процесу польсько-українського примирення.

«Отже, ціллю атаки вибрано символічний об’єкт», – пише Кононьчук.

Експер додає, що існувала велика вірогідність такого акту вандалізму в Україні – адже в Польщі за останні два роки сталося кільканадцять випадків наруги над українськими похованнями.

«Кожного разу вандали залишалися незнаними, але вони залишали «свої відбитки пальців» – найчастіше перші фотографії та відео-звіти з актів вандалізму публікувалися на сайтах російських організацій з так званих ДНР і ЛНР.

«Відчуття присутності третьої сторони – сильне, – наголошує Кононьчук. – Все вказує на те, що руйнування пам’ятника в Гуті Пеняцькій є продовженням цього процесу. Експерт звертає увагу, що перша інформація про знищення пам’ятника з’вилася на антиукраїнському сайті і проросійському блогу, потім її одразу розповсюдили російські ЗМІ. Крім цього, «заголовок відео був написаний україснькою з помилкою і містив русизм, а намальований знак «SS» українські ультранаціоналісти не використовують. Врешті-решт, навіть найрадикальніші праві в Україні не нищать хрестів», – аргументує Войцєх Кононьчук.

«Можна мати надію, що очевидна провокація в Гуті Пеняцькій зазнала поразки. Але слід бути готовим до того, що Гута не була останньою провокацією», – читаємо на шпальтах видання «Tygodnik Powszechny».

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...