Польща поновила тиск на Єврокомісію через “Північний потік-2”

Польща відновила свій тиск на Європейську комісію, аби вона не надавала пільгових умов для будівництва другої гілки “Північного потоку”, що, пролягаючи по дні Балтійського моря, сполучає Росію з Німеччиною.

У Варшаві переконані, що відносно цієї інвестиції мають застосовуватися всі норми Європейського Союзу без винятку, –  повідомляє Польське Радіо.

“Якби так сталося, то будівництво цього газопроводу стало б нерентабельним”, – зазначається у повідомленні.

При цьому наголошується, що це питання обговорювалося сьогодні у Брюсселі під час засідання міністрів енергетики країн-членів ЄС. Зокрема, віце-міністр енергетики Польщі Міхал Куртика заявив, що позиція Варшави однозначна. “Газопровід, що доходить до території Європейського Союзу, повинен підпорядковуватися законодавству Європейського Союзу. Кожна нова інфраструктура повинна з огляду на це дуже ретельно аналізуватися. Європейська комісія повинна однозначно заявити, що цей правовий режим – це режим ЄС, а не когось ще”, – зазначив він.

Водночас зауважується, що Європейська комісія надає неоднозначні сигнали у цій справі. “З одного боку, комісари критикують будівництво другої гілки “Північного потоку”. Кажуть, що цей проект порушує принципи енергетичного союзу, бо не веде до диверсифікації джерел постачання газу. Проте, з іншого боку, комісія не вдалася у зв’язку з цим до жодних дій. Також попри велику кількість закликів вона не опублікувала аналіз легальності цієї інвестиції”, – йдеться у повідомленні.

Тож разом з групою інших країн Польща також звернулася до Єврокомісії із закликом про надання письмової оцінки справи.

За словами Куртики, позицію Польщі підтримали, зокрема, Данія, Швеція, Литва і Румунія.

Також додається, що на цьому також наполягає група впливових євродепутатів, що займаються енергетикою і промисловістю.

Запуск “Північного потоку-2” є частиною проекту “Газпрому” на шляху відмови від українського транзиту.

“Газпром” планував реалізувати проект “Північний потік-2” разом з європейськими нафтовими компаніями Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall. Однак європейські партнери відмовилися від фінансової участі в проекті, і тепер “Газпром” змушений інвестувати 1,75 млрд євро – удвічі більше, ніж планувалося.