Подання на депутатів можуть позбавити Луценка посади, – політолог

Регламентний комітет Верховної Ради проводить засідання і розглядає єдине питання порядку денного – про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Євгена Дейдея.

На цьому тижні комітет також планує розглянути ще чотири подання генерального прокурора Юрія Луценка на зняття депутатської недоторканості з народних депутатів: Андрія Лозового, Олеся Довгого, Борислава Розенблата та Максима Полякова.

За графік розгляду подань в комітеті вже проголосували і опублікували на сайті Верховної Ради.

Нинішній політичний тиждень сконцентрує увагу на роботі комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України, де розгорнуться політичні баталії між генпрокурором Юрієм Луценком та народними депутатами.

Юрій Луценко та Назар Холодницький оприлюднили відео з помітними ефектами неякісного монтажу. На відео видно, що мобільний телефон народного депутата Дейдея прослуховувався силовиками ще до зняття з нього недоторканості й притягнення до кримінальної відповідальності. Такі дії суперечать українському законодавству.

Піком розгляду стало клопотання народного депутата Євгена Дейдея заслухати Ігоря Лінчевського, прізвище якого фігурувало на аудіозаписах. В тексті клопотання народний депутат повідомив, що дана особа їде до Києва і прибуде близько 14:00.

В свою чергу Ігор Лінчевський прибув в заявлений час і заявив, що позичав гроші для народного депутата від “Народного фронту” Євгенія Дейдея, в той час як Генеральна прокуратура стверджує, що цього не відбувалося.

За словами очільників ГПУ та САП, ці аудіозаписи є основою доказової бази проти Дейдея.

В результаті сьогоднішнього засідання регламентний комітет не підтримав зняття недоторканності з народного депутата Євгена Дейдея.

Ситуація навколо подань на зняття депутатської недоторканності з депутатів Андрія Лозового та Євгена Дейдея теж залишає багато питань.

Для повного розуміння, потрібно згадати внесення попереднього подання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового та Євгена Дейдея. Тоді в парламенті була відчутною мобілізація депутатського корпусу у вже давно розпочатому зборі підписів про відставку Юрія Луценка з посади генерального прокурора.

Наразі відомо, що ці справи “порожні”, в них відсутня доказова база та самі справи мають суто політичний окрас. Навіть більше, в кулуарах Ради кажуть, що голосів в залі парламенту щодо зняття депутатської недоторканності з цих двох депутатів немає.

Депутат Олесь Довгий зараз в найбільшій зоні ризику на зняття недоторканності. Довгий знаходиться під особистою опікою президента Петра Порошенка. Не дивлячись на напружені особисті відносини Довгого з Луценком, можна зробити висновок, що питання на притягнення його до кримінальної відповідальності погоджено з Порошенком.

Вирішення питання зняття недоторканності з Довгого тепер перебуває виключно в юридичній площині. Залишається чекати на доказову базу від генпрокуратури.

Справа народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата виглядає складнішою.

НАБУ, САП та ГПУ готують короткометражний відеоролик із записами розмов фігурантів справи. Якщо відео буде переконливим, то правоохоронні органи можуть розраховувати лише на зняття недоторканості, адже на дозвіл застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не буде підтримки Верховної Ради.

Питання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгенія Дейдея, Максима Полякова та Борислава Розенблата може мобілізувати парламент. Як результат – набереться 150 підписів народних депутатів за відставку Юрія Луценка з поста генерального прокурора.

Леонід Кулєш

Для ІНФОРМАТОРа

загрузка...
Загрузка...