Після звернення омбудсмена призначена позапланова перевірка телеканалу “Інтер”

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу “Інтер” після звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

Як уточнила Нацрада, звернення Лутковської стосувалося показів 9 і 13 жовтня випусків передачі «Стосується кожного», учасницею яких стала 12-річна мама із Львівщини.

У повідомленні сказано, що під час ефіру була поширена конфіденційна інформація про дитину та розкриті її персональні дані.

Крім того, в ефірі фактично відбувався допит дівчинки, під час якого ведучий намагався з’ясувати в неї, хто є батьком немовляти та що і як із нею відбувалося в інтимних стосунках із тією особою, – зазначили у Нацраді.

У відомстві наголосили, що така ситуація не могла не завдати повторної травми дитині.

“Це є прямим порушенням журналістських стандартів та основоположних норм, прописаних у Конвенції ООН про права дитини і Європейській конвенції про права людини. Вітчизняне законодавство також забороняє такі дії”, – йдеться у повідомленні.

У регуляторному органі розцінюють факт трансляції цієї передачі як прояв зневаги до моральних цінностей і норм щодо прав людини.

“Важко зрозуміти, яка суспільна необхідність чи який інтерес дитини переважали над захистом її честі і гідності та розкриттям персональних даних, що обумовили вихід цієї передачі”, – сказано на сайті Нацради.

Таким чином, розглянувши питання про випуск цієї передачі телеканалом «Інтер» і врахувавши звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та заяву ГО «Детектор медіа», компанії призначили позапланову перевірку.

У свою чергу представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності повідомив, що не виключає судового позову проти телеканалу в інтересах постраждалої дитини.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...