Ми підтримаємо лише ту пенсійну реформу, яка суттєво підвищить добробут українців, – Галасюк

Депутати від Радикальної партії Олега Ляшка напрацювали поправки до нової пенсійної реформи, які реально зможуть підвищити українські пенсії та інші соціальні виплати.

Про це в прямому ефірі телеканалу Рівне 1 заявив народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Галасюк.

“Передусім – підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень, а не 3,7 тисяч гривень, як пропонує уряд, бо це замало. Ми разом з Олегом Ляшком ще два роки тому говорили про мінімальну зарплату у понад 3 тисячі гривень, але нам всі казали, що це неможливо, але, як ви бачите, наші вимоги все ж були виконані. Потрібно підвищувати мінімальну зарплату, бо звідки ж тоді нараховувати пенсії, якщо люди мають малі зарплати”, – йдеться у заяві.

Також народний депутат зазначив, що, анонсоване урядом, підняття прожиткового мінімуму на 5 відсотків є недостатнім і вимагає від Кабміну його збільшення на 15 відсотків, аби він становив 1,5 тисяч гривень.

“Новий прожитковий мінімум має стати основою для нарахування мінімальної пенсії, щоб жодна пенсія чи соціальна допомога в Україні не була нижчою за прожитковий мінімум. Є стаття 46 Конституції України, яка цього вимагає, але на рівні закону вона не виконується. Саме в напрямку захисту Конституції та соціальних прав громадян сьогодні і працює команда Радикальної партії. Адже є люди в Україні, які живуть на менше ніж тисячу гривень: це інваліди, жінки, які достроково вийшли на пенсію та люди, які не мають достатнього трудового стажу не тому що не працювали, а просто так склалися життєві обставини, що вони не змогли оформитися”, – переконує Віктор Галасюк.

Він зазначив, що до трудового стажу українців варто додати період навчання у ВНЗ та періоди підприємницької діяльності, а також прибрати так звану “зрівнялівку” при нарахуванні пенсій, щоб люди, які мали високі зарплати, вже з жовтня отримували надбавку не у 200-300 гривень, а у понад 1 тисячу гривень.

Раніше Віктор Галасюк заявив, що бюджетні кошти необхідно спрямовувати на розвиток соціальної інфраструктури на місцях.

 

загрузка...
Загрузка...