Під час прем’єрства Тимошенко хотіла продати українську землю

У лютому 2008 року Юлія Тимошенко, перебуваючи на посаді прем’єр-міністра України, подала на розгляд Верховної Ради законопроект про вільний ринок сільськогосподарських земель.

Згідно зі статтею 3 проекту закону 2143, право на придбання земельних ділянок аграрного призначення мали отримати громадяни та юридичні особи України, а також іноземні громадяни та особи без громадянства й іноземні держави.

Окрім того, таке ж право пропонувалося надати територіальним громадам та державним установам.

Об’єктами ринку земель, згідно із законопроектом, визнавалися земельні ділянки державної або комунальної власності сільськогосподарського призначення у власності громадян та юридичних осіб України, земельні ділянки, конфісковані за рішенням суду, а також об’єкти іпотеки або застави.

11
Проект Закону на сайті Верхвної Ради

Окрім того, ідентична ініціатива про вільний ринок земель згадана у меморандумі України з МВФ про економічну та фінансову політику від 31 жовтня 2008 року.

Документ підписали прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, президент України Віктор Ющенко, міністр фінансів Віктор Пинзеник та голова Національного банку України Володимир Стельмах.

ІНФОРМАТОРу вдалося отримати зняту з оригіналу копію документа, адресованого тодішньому главі МВФ Домініку Строс-Кану.

1

1

Пропозиція впровадження вільного аграрного ринку висвітлена у 20-му пункті розділу “Політика підтримки приватного сектора”.

1

“У дійсності, заходи у кількох сферах набувають навіть ще більш вирішального значення для того, щоб надати допомогу у отриманні зовнішнього фінансування від приватного сектора у майбутній складний період попереду.

На наш погляд, можна виділити кілька заходів, що матимуть вирішальне значення у найближчій перспективі, у тому числі: створення працюючого ринку сільськогосподарських земель, узгодження переліку компаній, що підлягають прозорій приватизації  2009 році.

Ми також обговорюємо ці питання у контексті нашої програми, що буде підтримана коштами Світового Банку”, – йдеться у меморандумі.

1

1

Однак, уже під час восьмого скликання Верховної Ради політик змінила свою позицію і підтримала мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Так, у жовтні 2016 року Тимошенко назвала продовження вето на торгівлю землею “спільною перемогою”, якої досягли “системним тиском на владу з боку українських аграріїв, фермерів та команди «Батьківщини»”.

«Злякавшись людей, дослухавшись до обурених селян, президент дав команду, а Верховна Рада України проголосувала за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення на один рік», – сказала Юлія Тимошенко відразу після голосування за законопроект 5123-1 щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Уже у квітні 2017 року очільниця парламентської фракції “Батьківщини” ініціювала проведення всеукраїнського референдуму для вирішення “земельного питання”. На 19 квітня Юлія Тимошенко анонсувала збори ініціативної групи, на яких почнеться підготовка до проведення референдуму про заборону на продаж сільськогосподарської землі.

За словами Тимошенко, в зборах “візьмуть участь тисячі людей”.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко під час погоджувальної ради у парламенті 10 квітня звернувся до лідерки “Батьківщини” із закликом прокоментувати таку розбіжність у поглядах політика.

Ляшко вказав на невідповідність нинішньої риторики Тимошенко про захист фермерського господарства та недоцільність продажу української землі із минулими реальними вчинками, спрямованими на абсолютно протилежний результат.

Поки Юлія Тимошенко не дала офіційної відповіді на зауваження депутата.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР повідомляв, що журналісти викрили схему непрозорого фінансування партії “Батьківщина”.

На рахунок партії Юлії Тимошенко надійшло 7,5 мільйонів гривень пожертв від звичайних громадян, переважно підтримували партію грошима мешканці Київської області. Однак, деякі з указаних у звітності спонсорів не здійснювали пожертв, суми деяких внесків завищені. Також журналісти підозрюють, що партію могли спонсорувати з-за кордону.

Олег Виговський 

для ІНФОРМАТОРа