22.6 C
Kyiv
Понеділок, 7 Липня, 2025

Переслідування ПЦУ, тортури, депортації. Місія ООН представила звіт про Крим

Православна Церква України (ПЦУ) зазнає переслідувань з можливою втратою своїх найбільших культових споруд в окупованому Криму, під тиском опинилися також представники інших віросповідань на півострові.

Про це розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер під час презентації 31 доповіді про ситуацію з правами людини в країні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вона поінформувала, що Моніторингова місія ООН з прав людини продовжувала фіксувати в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна) порушення Російською Федерацією як державою-окупантом міжнародних норм і прав людини і міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, Богнер звернула увагу на те, що Православна Церква України зазнає щоразу більшого тиску з можливою втратою своїх найбільших культових споруд в окупованому Криму, під тиском опинилися також представники інших віросповідань на півострові.

“Депортації та примусові переміщення також тривали. У 2020 році суди в Криму видали накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, які за російським еміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України. УВКПЛ (Управління Верховного комісара з прав людини — ред.) нагадує, що міжнародним гуманітарним правом забороняється примусове індивідуальне та масове переміщення або депортація осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або іншої країни незалежно від мотивів”, – сказала Богнер.

Голова Моніторингової місії ООН зауважила, що УВКПЛ також стурбоване подальшими повідомленнями про невідповідні умови тримання у пенітенціарних установах в окупованому Криму та в РФ, куди були депортовані для відбування покарання нинішні та колишні в’язні.

“Ми також висловлюємо стурбованість триманням під вартою без зв’язків із зовнішнім світом кримських ув’язнених, які відбувають покарання у Російській Федерації. Тримання під вартою без зв’язків із зовнішнім світом… неодноразово визнавалося як форма катувань”, – акцентувала вона.

31-ша доповідь про права людини в Україні охоплює моніторинг в період з 1 серпня 2020 по 31 січня 2021 року.

Нагадаємо, використання Почаївської лаври Українською православною церквою Московського патріархату повинне бути припинене шляхом розірвання договору оренди та передане Православній церкві України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ