Пенсійній системі загрожує крах, – міністр соціальної політики

На Україну чекає крах пенсійної системи через максимум десять років, якщо держава не буде вживати необхідних заходів, аби його попередити.

Про це в ефірі одного з телеканалів у понеділок заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, – повідомляє Укрінформ.

«Якщо терміново не вжити заходів, щоби змінити цю ситуацію в пенсійній системі, у нас через 5-7, максимум через 10 років наступить крах пенсійної системи з усіма можливими наслідками негативними, які тільки можна собі уявити», – сказав міністр.

На думку Реви, причина катастрофічного стану в пенсійній системі полягає в тому, що вона є «несправедливою» через «зрівнялівку», яка існує у цій сфері. Також серед проблем – розрив у сумі пенсії між «колишніми» та «новими» пенсіонерами, «немислимий» розмір мінімальної пенсії та наявність лише половини власних коштів у Пенсійному фонді, аби «виплатити цю мізерну пенсію».

Рева зазначив, що для вирішення такої ситуації необхідна пенсійна реформа, яка «передбачає підвищення розміру пенсійного забезпечення, відновлення соціальної справедливості і припинення «зрівнялівки», встановлення чітких залежностей розмірів пенсії від розмірів заробітку, тобто сплати внеску і термінів його сплати і ліквідація дефіциту пенсійного фонду за рахунок розширення кількості платників.

Як повідомляв, згідно з новим меморандумом між Україною та МВФ, Верховна Рада мусить ухвалити закон про пенсійну реформу до кінця поточного місяця. Також гоова Пенсійного фонду застрерігав, що перехід на накопичувальну пенсійну систему призведе до невиплати пенсій цілому поколінню.