30.4 C
Kyiv
Понеділок, 7 Липня, 2025

Паводки на Західній Україні пов’язані не з вирубкою лісу, а з надмірними опадами, – Держлісагентство

Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький заявив, що паводки в Карпатах викликані рекордними опадам, а не вирубкою лісу.

Про це повідомляє пресслужба Держлісагентства.

“Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки – це маніпуляція та популізм”, – зазначив Заблоцький.

За його словами, в останні роки вирубки лісу відбуваються все менше.

“За 5 місяців поточного року в Чернівецькій області кількість рубок скорочена на 41 тис. кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На Закарпатті на 51 тис. кубометрів, а в Івано-Франківській області на 75,7 тис. кубічних метрів”, – пояснив Заблоцький.

Держлісагентство зазначає, що Інститут екології Карпат, Інститут гірського лісництва та Львівський національний лісотехнічний університет назвали основну причину паводків на Західній Україні:

– циклічність коливання зниженою і підвищеною водністю;

– густота річкової сітки;

– знищення заплави річок;

– надмірні опади.

Нагадаємо, в Яремче Івано-Франківської області зруйнований водопровід, місто залишилося без води.

37 КОМЕНТАРІ

  1. Якщо такого рангу “спеціаліст” сказав ,ось так ,значить і є ,ось так і ні як не по іншому. Дорогий спец., Люди тисячами років жили до вас і через потомків передавали всі отримані навики життя в гармонії з природою. І що від чого залежить люди добре знають і навішувати італійську “пасту” нам не потрібно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

ПО ТЕМІ

НАЙПОПУЛЯРНІШЕ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОДІЛИТИСЯ З ДРУЗЯМИ