“Патріарх Кирил не має важелів тиску на Патріарха Варфоломія”, – російський історик

Російський Патріарх Кирило не зможе змусити Вселенського Патріарха відмовитись від надання Томосу Українській Церкві. Жодних засобів впливу на Констанинополь у арсеналі Кирила не залишилося.

Таку думку в інтерв’ю Обозревателю висловив відомий російський історик та політичний діяч Андрій Зубов.

«Ні, немає. Таких важелів практично немає», – сказав історик, відповідаючи на питання, чи є у Патріарха Кирила важелі тиску на Варфоломія.

«Православний світ і Константинопольська Патріархія дуже роздратовані тим, що Кирил фактично обдурив Варфоломія і не взяв участі в Всеправославному Соборі на Криті. Тут, скоріше, треба відновлювати відносини – тиснути нема на що», – заявив він.

«Останні події – в Греції посланці Москви намагалися посіяти ворожнечу між Грецької Церквою і Константинополем. Їм нічого не вдалося, їх виставили геть, вказали на двері. Це, звичайно, справило дуже важке враження і в Грецькій Церкві, і в Константинополі», – продовжив думку Зубов.

«Тому, крім української теми цих переговорів, тема друга – це відновлення нормальних відносин між Москвою і Константинополем, зіпсованих незграбними і непевним кроком Москви», – додав російський історик.

Андрій Зубов також нагадав, що митрополит Іларіон (Алфеєв) нещодавно відвідав усі Помісні Православні Церкви і безуспішно намагався переконати, що Україні не потрібна автокефалія.

«Тому ідея, якою він погрожував – новий розкол, новий “1054 рік”, коли Католицька і Православна Церкви розділилися – важка для реалізації, та ще й досить шкідлива. Вона вдарить по самій Російській Церкві, яку всі будуть вважати розкольницькою.

Йти по шляху конфронтації з Константинополем і оголошення Константинополя розкольниками, якщо вони нададуть автокефалію Україні – це величезна помилка, це злочин проти Церкви», – наголосив Андрій Зубов.

Нагадаємо, представники Константинопольського Патріархату відмовляються їхати в Почаївську Лавру.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...