Парубий має намір віддати помісній церкві Собор святої Софії

Голова Верховної Ради України повідомив, що він пропонує віддати собор Святої Софії у Києві для богослужінь новоутвореної помісної православної церкви. 

“Я переконаний, що собор Святої Софії має стати головним собором української помісної православної церкви”, – повідомив Парубій.

Пропозиція щодо передачі собору Святої Софії була опублікована на сайті Верховної Ради.

У 1988 р. Україна ратифікувала конвенцію ООН “Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини”. Цей документ передбачає, що держава забов’язується забезпечити якомога ефективнішу охорону, збереження культурної і природної спадщини.

Собор святої Софії

У 1990 р. собор Софії разом ансамблем монастирських споруд на його подвір’ї занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

ІНФОРМАТОР зв’язався з науковим співробітником Національного заповідника «Софія Київська» Вячеславом Корнієнко, щоб дізнатись, чи може нашкодити собору Софії богослужіння, адже кіптява від свічок може забруднити автентичний живопис.

“Якщо будуть регулярні богослужіння, то це дійсно це може зашкодити”, – прокоментував питання музеєзнавець.

Вячеславом Корнієнко зазначив, що у соборі Софії Київської проходять богослужіння  на День Незалежності. Також він повідомив про Постанову Кабінету Міністрів №1005, яка регулює порядок проведення богослужінь у соборі.

“Установити, що Софійський собор як об’єкт Національного заповідника “Софія Київська”, який потребує особливого режиму експлуатації, несумісного з умовами постійно діючого храму, може використовуватися для проведення богослужінь чи інших заходів виключно в дні визначних державних або церковних подій за письмовим  дозволом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики, що видається за погодженням з Державним комітетом у справах релігій, не пізніше ніж за 10 днів до проведення заходу”, – повідомляється у документі.

Наразці у конвенції ООН та Закону України “Про охорону культурної спадщини” немає заборон щодо богослужінь у стінах Софії Київської.

Тож українцям залишається лише молитися, що чиновники будуть обережно охороняти культурну спадщину України та богослужіння у стінах собору не пошкодить унікальний старовинний живопис.

Як повідомлялося, біля Софії Київської виявили язичницьке поховання.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...