Законопроект про вихід Великої Британії з Європейського Союзу — Withdrawal Agreement Bill — у середу, 22 січня, пройшов усі етапи затвердження в парламенті. Тепер його має схвалити королева, після чого він набуде чинності.
Чинності законопроект про Brexit може набути вже в четвер, 23 січня, — передає Громадське.
напередодні верхня палата британського парламенту — Палата лордів — проголосувала за кілька змін до законопроекту про вихід Великої Британії з ЄС, після чого документ відправили назад до нижньої палати — Палати громад.
Та відхилила пропозиції перів (членів Палати лордів), а останні, у свою чергу, вирішили не чинити опір і затвердити попередній варіант законопроекту.
Після набуття чинності Withdrawal Agreement Bill угоду про вихід мають підписати представники ЄС і затвердити Європейський парламент, що очікується 29 січня.
Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — в тому числі торговельні. При цьому Велика Британія дотримується певних норм ЄС, але не бере участі в його інституціях.
Нагадаємо, Зеленський запропонував прийняти Україну в ЄС замість Британії.