“Опозиційний блок” ділиться на дві партії заради розширення електорату, – експерт

У партії “Опозиційний блок” ухвалили остаточне рішення про поділ політичного проекту між двома групами її головних бенефіціарів.

У коментарі для журналіста ІНФОРМАТОРа політичний експерт Олексій Кошель пояснив, чому парламентській політсилі вигідний такий крок.

“Попри всі намагання “Опозиційного блоку”, роботу американських політтехнологів і постійну PR-кампанію, яка не припиняється навіть у міжвиборчий період, на їх репутації все одно залишається тавро екс-президента Януковича.

Тому, для представників колишньої “Партії регіонів” було б справді доцільно йти на майбутні вибори двома колонами. Є значний відсоток виборців, які дійсно розчарувалися у політичних партіях, скажімо, у Блоці Порошенка, “Народному фронті” чи “Батьківщині”. Є такі, що розчарувалися у політичних персоналіях як таких.

У будь-якому разі, “Опозиційному блоку” варто зробити ребрендинг. Для розширення свого електорального поля, політсилі варто було б іти двома колонами із тезами та гаслами, які будуть відрізнятися лише частково”, – пояснив Кошель.

Експерт підкреслив, що стратегія “Опозиційного блоку” скерована на зменшення проросійського забарвлення у іміджі нових політичних сил. Нові партії, які будуть говорити мовою копромісів з Росією, таким чином зможуть розширити свою електоральну базу.

Також Олексій Кошель зауважив, що в українському парламенті є значне недопрацювання. У законодавствах багатьох демократичних країн заборонено використання у назвах політичних партій слів “опозиція”, “влада” та “блок”.

“Є виборчий блок, а є політична партія, тому коли остання називається блоком – це можна вважати маніпуляцією. Я виступаю за те, щоб в Україні такі заборони діяли на законодавчому рівні”, – додав експерт.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що партія “Опозиційний блок” припиняє існування та буде поділена на дві нові політичні структури під керівництвом основних бенефіціарів. З одного боку – це Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ і Юрій Бойко, а з іншого – Рінат Ахметов та його команда.

Народний депутат Сергій Льовочкін спробує вдруге створити власний політичний проект – “Партію розвитку України”, а Вадим Новинський очолить нову партію та балотуватиметься на пост президента.

загрузка...
Загрузка...