ООН повідомила про тортури і вбивства у лівійських в’язницях

Тисячі людей у Лівії сидять у в’язницях без суду і слідства, піддаються тортурам, жорстокому поводженню та іншим порушенням прав людини.

Так, за даними ООН, члени збройних груп, у тому числі тісно пов’язані з урядом, довільно затримують людей на основі їхньої політичної або етнічної приналежності. Наголошується, що жертви таких затримань практично не мають ніяких прав, а бойовики користуються повною безкарністю.

Експерти ООН також наголошують, що захоплення заручників і отримання викупу стало звичайною практикою у Лівії. При цьому, серед ув’язнених – чимало людей, схованих за ґрати ще під час конфлікту 2011 року.

За даними ООН станом на жовтень минулого року, у державних в’язницях Лівії перебувало приблизно 6,5 тисяч людей. Однак, скільки людей сидять в установах, якими номінально керують міністерства внутрішніх справ і оборони або контролюють збройні групи, – невідомо.

Ув’язненим таких в’язниць не дозволяють спілкуватися із зовнішнім світом, включаючи їхніх рідних і близьких.

Нерідкі випадки загибелі або страти арештантів. Їхні мертві тіла зі слідами побоїв і тортур потім знаходять на міських звалищах, у моргах і просто на вулицях, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше в ООН, пославшись на численні наукові дослідження та історичний досвід, дійшли висновку, що тортури підслідних є неефективними при розслідуванні злочинів.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...