Онуфрій виступив з різкими звинуваченнями на адресу Вселенського патріархату

Предстоятель УПЦ МП, митрополит Онуфрій у різкій формі висловився про Константинополь і політику, яку той проводить щодо України.

За його словами, Вселенський патріархат нібито не має жодного права втручатися в українські справи, оскільки їхні попередники довели Візантію до занепаду, і колишня могутня імперія стала мусульманською державою, – пише Еспресо.

“Константинопольський патріархат надіслав в Україну двох своїх екзархів. Такі дії є антиканонічними – надсилати в нашу незалежну Церкву своїх легатів, своїх екзархів”. – заявив ієрарх і пояснив, чому Константинополь, як він вважає, вчинив неправильно.

“Колись це була могутня церква, яка охоплювала весь цивілізований світ, вона себе ототожнювала з Візантійською імперією. Візантійська імперія охоплювала весь світ, і церква була еквівалентною імперії. Але сьогодні тієї імперії немає. Вони живуть минулим”, – зауважив він.

При цьому Онуфрій не робить різниці між церковною та світською історією й переносить обговорення сучасного життя України до історії Греції та Туреччини.

“Сьогодні велика держава Візантія стала Туреччиною, і віра там нині не православна. Сьогодні православних віруючих там можна перерахувати на пальцях. Ті, хто свою рідну Вітчизну довели до того, що вона з православної держави перетворилася на мусульманську державу, хочуть нами командувати і вчити нас, як нам потрібно жити. Вони хочуть теж довести нашу Україну до такого стану, до якого довели свою Батьківщину. Тож, немає ні морального, ні канонічного права призначати сюди екзархів і втручатися в наші справи”, – пояснив свою позицію предстоятель УПЦ МП.

Нагадаємо, раніше у Вінницькій області митрополит УПЦ МП заборонив духовенству спілкуватися з Константинопольськими екзархами.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...