Оновлений меморандум з МВФ має пункти про пенсійну, земельну та інші реформи, – Данилюк

Оновлений меморандум України і МВФ, підписаний наприкінці минулого тижня, містить положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

Про це повідомив у понеділок у Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк, – передає Укрінформ.

«Меморандум був підписаний, як було оголошено з боку МВФ про досягнення згоди (4 березня, – ред.)», – підтвердив міністр.

Він уточнив, що з українського боку свої підписи поставили президент, прем’єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ.

Що стосується умов, передбачених в документі, Данилюк не став заперечувати, що вони охоплюють, у тому числі, пенсійну реформу.

«Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ і чого хочемо ми, – це справедливої збалансованої пенсійної системи», – зазначив глава мінфіну.

Для цього, за його словами, потрібно провести пенсійну реформу, яка збалансує Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту – «не одразу, звичайно, але це має бути певний період, певний вектор для того, щоб позбутись дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію й мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою».

Окрім того, зазначив він, у меморандумі є позиція щодо ринку землі. «Скільки років ринку землі у нас майже не існує насправді, де-юре. На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивними схемами», – констатував міністр. Тому, за його словами, дуже важливо добитися зараз, щоби ринок землі запрацював, особливо для агросектору.

«Це наша конкурентна перевага – агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору», – зазначив глава мінфіну.

Ще одна важлива реформа стосується державних банків.

«Зараз ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це надзвичайно висока частка, і нам необхідно якомога скоріше покращити роботу цих банків, щоб вони не «викривлювали» конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, бо зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку, це шкодить розвитку економіки», – зазначив Данилюк.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив, що домовився з українською владою стосовно нових умов меморандуму про економічну та фінансову політику за програмою розширеного фінансування (EFF).

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...