Збірна України на Олімпійських іграх в Токіо встановила антирекорд, взявши лише одну золоту медаль.
Зате 10 нагород завоювали наші співвітчизники, котрі погодилися виступати під прапорами інших держав. Дві золоті, дві срібні та шість бронзових нагород – ось чим Україна могла б поповнити свою скарбничку медалей.
Артем Долгопят (Ізраїль, спортивна гімнастика)
Артему було 12 років, коли його сім’я переїхала до Ізраїлю. Хлопець почав відвідувати секцію зі спортивної гімнастики ще в місті Дніпро, але в підсумку доля розпорядилася так, що він став олімпійським чемпіоном у складі збірної Ізраїлю.
Україна в Токіо вперше в історії залишилася без медалей в спортивній гімнастиці.
Марина Голядкіна (Росія, артистичне плавання)
Марина народилася у Донецьку. У 2015-му році вона прийняла російське громадянство. В Токіо у складі збірної ОКР 24-річна Марина виграла золоту медаль у командних змаганнях з артистичного плавання.
А ще у 2013-му році Марина була бронзовим призером чемпіонату світу в складі збірної України.
Ірина Зарецька (Азербайджан, карате)
25-річна Зарецька є уродженкою Одеси. Честь України Ірина захищала до 2015 року, а потім через кращі умови перебралася до збірної Азербайджану. У 2018 році вона стала чемпіонкою світу з карате, а на Олімпіаді-2020 виборола срібну медаль.
Анастасія Близнюк (Росія, художня гімнастика)
Анастасія родом з Запоріжжя, але у 6 рочків вона переїхала до Росії разом з сім’єю (річ у тім, що її батько футболіст та тренер і на тому етапі кар’єри він опинився в РФ). Близнюк сформувалася як спортсменка в Росії й вирішила виступати під “триколором”. Анастасія дворазова олімпійська чемпіонка (2012, 2016) у груповому багатоборстві з художньої гімнастики в складі російської команди. В Токіо-2020 вона здобула срібну медаль так само в груповому багатоборстві.
Сергій Тарновський (Молдова, веслування)
Сергій є львів’янином. За збірну Молдови Тарновський почав виступати з 2013 року. На Олімпіаді-2016 він став бронзовим призером, але через допінг-скандал втратив цю нагороду. А ось вже на Іграх в Токіо Сергій цілком легітимно виграв бронзову медаль у змаганнях каное-одиночок на дистанції 1000 метрів.
Марія Стадник (Азербайджан, боротьба)
Стадник ще одна уродженка Львова. 33-річна спортсменка у складі збірної України була чемпіонкою світу 2005 року серед юніорів. У 2007-му році Стадник через конкуренцію з Іриною Мерлені не потрапила до збірної України й прийняла пропозицію виступати за Азербайджан. В Токіо-2020 Марія виграла бронзу, в Ріо-2016 – срібло, в Лондоні-2012 – теж срібло, а в Пекіні-2008 знову бронзу.
Олександр Бондар (Росія, стрибки у воду)
Бондар народився в Луганську. У 2015 році Сашко прийняв громадянство Росії. На Олімпіаді-2020 Бондар виграв бронзу у синхронних стрибках з 10-метрової вишки в тандемі.
Ірина Кіндзерська (Азербайджан, дзюдо)
Кіндзерська народилася в Кам’янці-Подільському. З 2017 року Ірина представляє Азербайджан. Вона переїхала туди, оскільки вийшла заміж за азербайджанця. У Токіо Ірина здобула бронзову нагороду.
Зауважимо, що Кіндзерська на Олімпіаді-2012 в Лондоні посіла п’яте місце під українським прапором.
Антон Плесной (Грузія, важка атлетика)
Антон є дніпрянином. Громадянство Грузії Плесному надали у 2018 році й з того часу він виступає за грузинську федерацію важкої атлетики. На Олімпіаді-2020 Антон для Грузії виграв “бронзу”.
Гліб Бакши (Росія, бокс)
Гліб є кримчанином. Після окупації півострову Бакши перейшов на сторону Росії й почав виступати за неї. На Олімпіаді в Токіо Гліб став бронзовим призером. У півфіналі Бакши поступився бразильському боксеру, котрий у фіналі нокаутував українця Олександра Хижняка.