Олег Ляшко вимагає адекватного формування цін на ліки

Ляшко заявив, що в Україні “бєспрєдєл” з цінами на ліки.

Про це повідомляє прес-служба Радикальної партії.

Олег Ляшко з трибуни парламенту заявив, що кожен другий українець відмовляє собі у лікуванні через безвідповідальне ставлення влади до формування цін на ліки. Політик наголосив, що чергове подорожчання ліків призведе до того, що ще більше людей не зможуть отримати медичну допомогу.

«В Україні подорожчали ліки. Вітчизняні – на 8-10%, імпортні – на 7%. Це означає, що ще більше українців не зможуть дозволити собі купити ліки та лікуватися. За статистикою, сьогодні в Україні кожна друга людина відмовляє у лікуванні через те, що немає грошей. У ціноутворенні на ліки повний бардак. Такого бєспрєдєла і хаосу в ціноутворенні на ліки, як є в Україні, немає в жодній країні світу. Держава вважає, що за це не відповідає. Ми з цим категорично не згодні. Безвідповідальність влади, яка усунулась від обов’язку захищати конституційне право українців на охорону здоров’я, призвела до того, що ліки в Україні дорожчі, ніж в сусідніх країнах. Тому більшість українців не можуть дозволити собі лікуватися, хворіють і помирають», – народний депутат.

Ляшко наполягає на розгляді пакету законопроектів команди Радикальної партії, який дасть можливість знизити ціни на ліки і припинити продаж підроблених медикаментів.

«Ми вимагаємо від влади прийняти наш план, який дасть можливість здешевити ліки, відновити державний контроль за цінами на ліки і обмежити рентабельність, щоб торгаші не наживалися на здоров’ї українців. Вони заробляють космічні гроші: купують таблетки по 5 гривень, продають по 150 гривень і ні за що не відповідають. Треба обмежити рентабельність – не більше 10-15%, скасувати ПДВ на ліки, запровадити найжорсткішу кримінальну відповідальність за продаж фальшивих ліків. Наша команда зареєструвала відповідні  законопроекти у парламенті, але урядова більшість тривалий час блокує їх розгляд, тому що їм начхати на життя і здоров’я людей», – зазначив народний депутат.

Політик закликав владу брати приклад з найближчих сусідів України, де є жорстка відповідальність за продаж фальсифікату і «накручування» цін.

«Подивіться, як це роблять в сусідніх країнах. Разом із ліцензією – отримують жорсткі умови: обмеження рентабельності, державне регулювання цін, руки відрубують за те, що продають фальшиві ліки. В усьому світі люди лікуються, а в Україні – помирають. Бо у нас аморальна влада, яка усунулась і не захищає здоров’я українців, повний бєспрєдєл на ринку ціноутворення, бариги заробляють мільярди, а мільйони людей хворіють, тому що копійчаних зарплат і пенсій не вистачає на ліки. Ми пропонуємо абсолютно чіткий план дій, який дасть можливість припинити все це: відновити справедливість і дати можливість українцям лікуватися. Вимагаємо від влади рішучих дій!», – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, Рада прийняла законопроект Гройсмана про судовий збір для осіб з інвалідністю.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...