Окупований Росією Крим поставляє зерно до Сирії, чим підтримує уряд Асада, – ЗМІ

Крим за останній рік збільшив експорт зерна до Сирії, що забезпечує анексованому Росією півострову, який перебуває під санкціями, збут надлишків урожаю і гарантує президентові Башару Асаду надійні поставки пшениці.

Про це йдеться в розслідуванні Reuters, – передає РБК Україна.

“Принаймні 10 суден поставили щонайменше 170 тисяч тонн зерна до Сирії в період з липня 2017 року по травень 2018 року, відповідно до портових даних та згідно з джерелами агенції”, – повідомляє видання.

Агентство нагадує, що оскільки Крим перебуває під західними санкціями після окупації його Росією у 2014 році, доступ його товарів на більшість експортних ринків заморожений.

Водночас зерно з Криму підтримує уряд Асада, оскільки власне сирійське вирощування пшениці постраждало через війну, а виробництво хліба в Сирії субсидує держава.

Уточнюється, що хоча поставки продовольства в Сирію не заборонені західними санкціями, та обмеження на банківські операції і замороження активів позбавили уряд Асада співпраці з багатьма зерновими компаныями.

У Росії на запит видання відповіли, що збільшення експорту зерна з Криму стало можливим завдяки кращим урожаям у результаті підтримки півострова РФ, тоді як джерела агентства повідомили, що торгівля з Сирією дозволяє Криму збути зерно, яке через санкції йому більше нікуди дівати.

Нагадаємо, в окупованому Росією Криму газ для авто почали видавати за картками.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...