Репутація адвоката – це дуже делікатна річ, яку складно набути та дуже легко втратити. Адвокат Ігор Черезов є прикладом того, як легко можна спаплюжити ім’я української адвокатури завдяки скандальним справам та івентам, організатором яких він виступав.
Про це повідомляють журналісти Kyiv City News на своєму YouTube-каналі.
У грудні 2021 року Ігор Черезов став одним зі співорганізаторів івенту “Най-най-най головніший юридичний рейтинг”, який створили для нагородження українських юристів та адвокатів з переліком номінацій. Сам Черезов тоді запропонував організувати конкурс з вигаданими номінаціями, які містили в собі ненормативну лексику. Це не сподобалося українському захиснику, ветерану АТО Павло Жицькому, який поскаржився на це у Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури щодо непрофесійної поведінки Черезова.
“Скарга перейшла до вищої КДКА, а та розподілила процедуру на Рівне. Чомусь за Черезова вступився Окружний адміністративний суд Києва та допоміг йому уникнути відповідальності 9 червня 2022 року”, – розповідають журналісти.
Своїм рішенням ОАСК заборонив КДКА розглядати скаргу на адвоката Ігоря Черезова.
“Заборонити ВКДКА в особі Голови Вилкова С.В., КДКА Рівненської області та іншим кваліфікаційно-дисциплінарним органам НААУ приймати будь-які рішення у дисциплінарній справі за скаргою Жицького Павла Олександровича від 14.02.2022 стосовно адвоката Черезова Ігоря Юрійовича”, – постановив суд.
У Національній асоціації адвокатів України не залишилися байдужими до цього рішення суду. Голова НААУ Лідія Ізовітова направила інформаційний лист до ВКДКА та звернення до рад адвокатів регіонів з метою отримання оцінки даного заходу.
Варто зауважити, що розділом 8 правил адвокатської етики врегульовано питання щодо дотримання норм адвокатської етики у мережі інтернет. Приписами статті 57 визначено, що участь адвоката у соціальних мережах, включаючи Facebook та Instagram, інтернет-форумах та інших форм спілкування в мережі інтернет є допустимими, але адвокат може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету адвокатів та адвокатурі в цілому.
Журналістам Kyiv City News також вдалося дізнатися, що Ігор Черезов понад 2 роки не підвищує свої професійні навички та не бере участь у заходах з підвищення кваліфікації адвокатів. Лист з підтвердженням цієї інформації медійники отримали від Національної асоціації адвокатів України.
За чинним законодавством, підвищення професійного рівня – це службовий обов’язок адвоката, тому за це його можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.