Очільники МЗС G7 вимагають від РФ оприлюднити дані про газ “Новачок”

Міністри закордонних справ країн G7 закликали Росію розкрити Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХО) програму з виробництва нервово-паралітичної речовини “Новачок”. 

Про це говориться у спільній заяві глав МЗС всіх країн-членів G7.

“Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Великої Британії щодо хімічної речовини, використаної під час атаки в Солсбері. У відповідності зі своїми міжнародними зобов’язаннями Росія має повністю розкрити ОЗХЗ свою програму “Новачок”, – йдеться в заяві.

Наголошується, що країни “Великої сімки” згодні з оцінкою Великої Британії, що саме РФ відповідальна за отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки.

“Ми засуджуємо тривалу неспроможність Росії відповісти на легітимні запити уряду Об’єднаного королівства, що лише підкреслює її відповідальність. Ми закликаємо РФ негайно відповісти на всі питання, пов’язані з інцидентом у Солсбері”, – зазначили в G7.

“Ми вітаємо дії окремих держав для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 буде уважно стежити за цією ситуацією і її наслідками”, – додали глави МЗС.

Нагадаємо, раніше розробник “Новачка” пояснив, чому Скрипалі не загинули після отруєння.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...