Обираємо спортивне взуття правильно

Обираючи кросівки для занять спортом, потрібно в першу чергу звертати увагу не на зовнішній вигляд, а на зручність і комфорт.

Майже будь-яка спортивна діяльність пов’язана з постійним навантаженням на стопи, а отже неправильно підібрані кросівки можуть привести до травм і перевантаження ніг. При цьому зручна пара взуття буде покращувати кровообіг в ногах, зробить тренування більш ефективним і навіть довшим.

Для кожного виду спорту є свої рекомендації щодо оптимальних характеристик взуття.

Взуття для ходьби та бігу

Найбільше навантаження на ноги відбувається саме під час бігу та ходьби. Тому слід звернути увагу на такі характеристики взуття:

  • Кросівки мають бути невисокі, а носок – заокруглений. Така форма забезпечить плавне перенесення ваги тіла з п’яти на носок і, як наслідок, максимальну зручність.
  • П’ята має бути масивна – завдяки цьому під час нового кроку вона буде пружинити і зменшувати навантаження на п’яту ноги.
  • Чим менша вага кросівок, тим легше в них буде пересуватись. Неважливий на перший погляд фактор стає суттєвим після перших пройдених кілометрів.
  • Підошва взуття має бути гнучкою і не повинна бути ширшою ніж основна частина.
  • Якщо передня частина взуття виконана в формі сіточки, нога буде мати достатню кулькість повітря, що зменшить вірогідність появи грибка і неприємного запаху, який може надовго пропитатися у взуття.
  • М’які подушечки у верхній частині кросівок дозволять не натирати щиколотки під час інтенсивного бігу.
  • Кросівки для бігу повинні щільно тримати ногу, максимально повторюючи її форму. При цьому занадто щільні кросівки негативно скажуться на кровообігу в ногах.
  • Кросівки для ходьби можуть мати плоску підошву, бути жорсткими і навіть мати шипи проти бруду.
  • Додатковий піноматеріал всередені кросівок підвищить фіксацію п’яти і амортизацію при навантаженнях

Взуття для фітнесу

Для фітнесу потрібно обирати більш високі і легкі кросівки з плоскою підошвою і широкою передньою частиною. Це дозволить максимально вільно рухатись при виконанні різних вправ. Головне правило – щоб ноги дихали, при цьому можна знехтувати типом тканини (штучна або натуральна).

Для фітнесу більш важлива амортизація в районі носка, а не п’яти. Таким чином можна без проблем займатися танцями або аеробікою, де максимальне навантаження йде на носок.

Взуття для силових тренувань

Тут вимоги до взуття найменші. Головне – це гарна амортизація, щоб кросівки не заважали під час тренувань з великою вагою, а навпаки, створювали додатковий комфорт. Таке взуття часто виготовляються з невеличкими пружинами в підошві або повітряною подушкою.

Взуття для йоги

Велика кількість занять, таких як йога і пілатес проводяться взагалі без взуття. Причина в тому, що дані тренування майже не несуть навантаження на суглоби і хребет. Якщо залишити стопу голою, можна поступово розробляти її гнучкість, при цьому ніщо не буде заважати кровообігу.

Загальні поради

Не рекомендується використовувати взуття не за призначенням, наприклад взуття для фітнесу під час пробіжок. Таким чином не тільки псується взуття, а й травмуються ноги.

Тільки взуття на шнурках, жодних липучок. Останні можуть нашкодити ногам, так як неможливо нормально відрегулювати натиск.

Під кінець дня ноги людини максимально втомлені, а отже найбільш чутливі. Саме в такий час і варто купувати взуття, щоб відчути всі його недоліки.

загрузка...
Загрузка...