Обсяги контрабанди українського лісу перевищують мільярд доларів США, – депутат

Мораторій на експорт лісу – це фундаментальний закон, який захищає національні інтереси, екологію і допомагає створювати нові виробництва в Україні.

Про це в прямому ефірі ІНФО.Live заявив народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Парламентар розповів про законопроект 5495, прийнятий Верховною Радою 3 липня, метою якого є запобігання контрабанді українського лісу.

“Проблема контрабанди українського лісу є величезною. За останні п’ять років обсяги контрабанди тільки лісу – понад мільярд доларів США. Тільки вдумайтеся у цю цифру! Черговий транш кредиту МВФ – 1,8 мільярдів доларів, а контрабанда з України понад один мільярд тільки по одній позиції – лісу. Це – втрати для бюджету. Люди не отримують зарплати і пенсії. Медицина, оборона не дофінансуються. Вбивають українське виробництво. Чому ми з Олегом Ляшком і нашими однодумцями взялися за запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку, чому ми “пробили” в парламенті цю ініціативу? Тому що з України за безцінь вивозилася сировина, за нею їхали люди, які не знаходили роботи вдома, а потім ми такі бідні, що нам треба брати за кордоном кредити. Але ці кредити дають лише за умови скасування мораторію на експорт сировини”, – зазначив Галасюк.

За словами політика, закон, прийнятий вчора, діє на посилення мораторію на вивіз лісу-кругляка.

“Мораторій діє досить успішно, і не зважаючи на контрабанду, інвестиції в галузь зросли більш ніж вдвічі, плюс чотири мільярди за рік несировинного експорту з деревини, плюс пів мільярда додаткових податків до бюджету, які йдуть людям на зарплати, пенсії, оборону, освіту, медицину і так далі. Мораторій на експорт лісу – це фундаментальний закон, який захищає національні інтереси, екологію і допомагає створювати нові виробництва в Україні, але для того, щоб посилити його позитивні ефекти ще в рази, ми з колегами внесли закон, який вводить жорстку кримінальну відповідальність за контрабанду, який забороняє експорт дров, і який містить такі норми, які знімають всі питання до України у міжнародній торгівлі щодо відповідності мораторію міжнародним угодам”, – розповів депутат.

Віктор Галасюк розповів, яку відповідальність передбачено за порушення мораторію на експорт лісу-кругляка згідно законопроекту 5495.

“Законом ми підіймаємо штрафи за незаконні рубки у три, п’ять і більше разів, ми запроваджуємо кримінальну відповідальність за незаконний вивіз лісу-кругляка, тобто порушуєш мораторій на експорт лісу – в тюрму до п’яти років, порушуєш повторно – до десяти років позбавлення волі за рецидив. Якщо це організована група і особливо великий розмір – дванадцять років тюрми, тобто передбачено супертяжку відповідальність за порушення мораторію. Ми вважаємо, що це має спрацювати.

Дуже важливо, що ми домоглися заборони на експорт дров, тому що під виглядом дров в Європу вивозять ліс-кругляк. Ми взяли українську митну статистику, за якою нульові показники щодо експорту лісу-кругляка, ми взяли європейські офіційні данні Єврокомісії і побачили, що імпорт українського лісу-кругляка до Європи – майже п’ятсот тисяч тон на рік”, – зазначив політик.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому проект закону №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів.

загрузка...
Загрузка...