Новий санкційний список Кремля – це спроба акумулювати проросійський електорат під Бойка, – експерт

Якщо у перший антиукраїнський санкційний список РФ в основному потрапили ідейні вороги Кремля, то оновлений список санкцій можна назвати політичним. Його впровадження пов’язане з наближенням президентських виборів в Україні.

Про це у коментарі виданню ІНФОРМАТОР сказав політичний експерт Мар’ян Ощановський.

«У санкційний список, який російський уряд ввів 1 листопада, здебільшого потрапили ті, хто протистояв агресії РФ. До нього у повному складі потрапили народні депутати Радикальної партії та чимало парламентарів з інших політсил, які дійсно є ворогами Кремля», – сказав він.

Натомість, оновлений 25 грудня санкційний список можна назвати політичним, а його впровадження в першу чергу пов’язане з наближенням президентських виборів, вважає експерт.

«У другий список санкцій проти фізичних осіб потрапили Олександр Вілкул, Вадим Новинський, Борис Колесников, Євгеній Мураєв – всі вони відмовилися долучатись до «Опозиційної платформи – За життя». А двоє з них – Вілкул і Мураєв вже заявили про намір балотуватися у президенти. Зате під санкції не потрапили Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович, Тарас Козак. Ці політики зараз працюють над розвитком «ОП – За життя», до якої безпосереднє відношення має Віктор Медведчук», – зазначив він.

«Впроваджуючи ще один санкційний список перед початком виборчої кампанії в Україні, влада РФ переслідувала політичні цілі. У такий спосіб Кремль поділив український політичний істеблішмент на «своїх» та «чужих». Санкційний список – це спроба акумулювати проросійський електорат навколо кандидата від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Бойка. Після того, як Вілкул і Мураєв заявили про намір іти на вибори, рейтинг Бойка почав падати. Тому й Кремль прийшов йому на допомогу», – резюмував експерт.

Нагадаємо, 25 грудня російський уряд оприлюднив постанову про введення антиукраїнських санкцій проти 567 фізичних осіб та 75 організацій, компаній і фірм.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...