«Нові обличчя» в команді Гриценка

Анатолій Гриценко хоче повернути у владу старих політиків.

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявляє, що йде на президентські вибори з новими ідеями і новими політиками.

Хто вони – ключові гравці команди Гриценка? Чи такі вони вже й «нові обличчя» у вітчизняній політиці? ІНФОРМАТОР нагадує своїм читачам минуле політиків, з якими лідер «Громадянської позиції» взявся «штурмувати» Банкову.

Начальник штабу

10 грудня стало відомо, що керувати виборчим штабом Анатолія Гриценка буде народний депутат, очільник громадянського руху «Хвиля» Віктор Чумак.

До Верховної Ради Чумак працював юристом, займав керівні посади у Державній прикордонній службі та очолював Інститут публічної політики.

Вперше народним депутатом Віктор Васильович став у 2012 році, вигравши вибори в одному з округів Києва. Тоді він балотувався від партії «УДАР».

Вже через два роки, в 2014-у, на позачергових виборах Чумак знову переміг у столичному мажоритарному окрузі. Цього разу в парламент він потрапив під брендом Блоку Петра Порошенка. А ще через два роки, в 2016-у, Чумак покинув ряди БПП і подався у вільне плавання. Спочатку доля чи то політичні інтереси звели його з екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, а ближче до президентських виборів, як ми вже знаємо, він став правою рукою Гриценка.

Загалом Віктор Чумак вже шість років є невід’ємною складовою політичної еліти України.

Два Миколи

Рівно через тиждень (17 грудня) після того, як Чумак був призначений головою виборчого штабу Гриценка, до команди лідера «Громадянської позиції» приєдналися два Миколи – Катеринчук і Томенко. Катеринчука призначили заступником керівника штабу з юридичного супроводу виборчої кампанії, а Томенку доручили займатися питаннями стратегії виборчої кампанії і медійних комунікацій.

Що відомо про нових соратників Гриценка? Вперше до ВРУ Томенко і Катеринчук потрапили у далекому 2002 році.

Микола Катеринчук обирався до Верховної Ради чотири рази: двічі від «Нашої України» та по одному разу від альянсу «Наша Україна – Народна самооборона» і ВО «Батьківщина». У 2005 році роботу в парламенті він суміщав з посадою першого заступника Державної податкової служби.

У 2014 році Катеринчук вперше за дванадцять років не потрапив у владні кабінети, так як виборча кампанія у 13-му окрузі на Вінниччині закінчилася для нього другим місцем. Не допомогло навіть те, що балотувався він від пропрезидентської партії БПП. До речі, конкурент Катеринчука на окрузі Петро Юрчишин, балотуючись як самовисуванець, зараз представляє у парламенті фракцію БПП.

«Нова» команда Анатолія Гриценка

Шляхи Томенка і Катеринчука доволі часто перетиналися. Перша партія, з якою Микола Томенко потрапив у ВРУ, також була «Наша Україна». Другу свою каденцію в парламенті Томенко представляв БЮТ, третю і четверту – БЮТ і ВО «Батьківщина» відповідно.

У 2014 році Томенко примкнув до БПП. На відміну від Катеринчука, йому пощастило більше – він таки потрапив до ВРУ. Правда, через рік і чотири місяці рішенням з’їзду БПП Томенка позбавили мандату.

За півтора десятиліття перебування в політиці Микола Томенко також встиг попрацювати у Кабінеті Міністрів – з лютого по вересень 2005 року він обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань в уряді Юлії Тимошенко.

Що Томенка, що Катеринчука важко назвати «новими обличчями». Хоча б тому, що останні шістнадцять років їхні політичні кар’єри майже не припинялися.

_

Поговорюють, що до команди Анатолія Гриценка можуть приєднатися Роман Безсмертний і Віктор Балога, який у вересні вже працював в штабі лідера «Громадянської позиції». Якщо Катеринчук і Томенко прийшли в політику на початку 2000-х, то ці двоє були у ній ще з 90-х. Безсмертний вперше депутатом ВРУ був обраний 24 роки тому, а Балога розпочинав політичну кар’єру з міста Мукачеве, мером якого став у 1998 році.

Як бачимо, «новий» Анатолій Гриценко йде у президенти зовсім не з новою командою. Хоча нічого дивного в цьому немає, бо і сам Гриценко далеко не «нове обличчя» в українській політиці.

Нагадаємо, раніше Анатолій Гриценко відмовився коментувати інформацію про елітний маєток і квартири в Києві.

Мар’ян Ощановський  

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...