Нові можливості та обов’язки ОТГ після децентралізації

Завдяки реформі децентралізації в місцевих бюджетах вдається накопичити більше коштів.

Про це в інтерв’ю виданню ІНФОРМАТОР розповів обраний у 2018 році голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов.

«Позитиви децентралізації в тому, що при розподілі коштів з державного бюджету частина податків, зокрема ПДФО, який раніше нараховувався до районного бюджету, тепер 60% цього податку з Нового року будуть йти нам, в нашу об’єднану територіальну громаду», – сказав він.

За словами Шустова, в рамках реформи децентралізації держава повертається обличчям до сіл, зокрема збільшилися можливості з залучення субвенцій для розбудови інфраструктури.

«Але проблем дуже багато, оскільки за двадцять років взагалі нічого не робилося і все потрібно робити з нуля. Капітального ремонту потребують як дороги, так і освітлення», – поскаржився голова ОТГ.

Розповів Микола Шустов і про нові обов’язки, які накладаються на ОТГ з децентралізацією. Олександрійській ОТГ, яку очолює Шустов, на утримання передадуть школи, бібліотеки, дитячі садки і медичні заклади. Якщо в ОТГ не буде вистачати коштів на їх обслуговування, районна і обласна влада буде виділяти додаткове фінансування.

«Нам передадуть школи, ФАПи, амбулаторії, лікарні, якщо вони є. Наприклад, в Олександрії є районна лікарня. Можливо, ще наступного року вона буде функціонувати за рахунок коштів районного бюджету. Якщо ж до нас будуть надходити медичні субвенції, то ми будемо передавати їх в район», – сказав він.

Повну версію інтерв’ю незабаром читайте на сайті ІНФОРМАТОР.

Нагадаємо, Олег Ляшко презентував альтернативний  президентському законопроект про земельний устрій, розроблений депутатами Радикальної партії.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...