Нові можливості та обов’язки ОТГ після децентралізації

Завдяки реформі децентралізації в місцевих бюджетах вдається накопичити більше коштів.

Про це в інтерв’ю виданню ІНФОРМАТОР розповів обраний у 2018 році голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов.

«Позитиви децентралізації в тому, що при розподілі коштів з державного бюджету частина податків, зокрема ПДФО, який раніше нараховувався до районного бюджету, тепер 60% цього податку з Нового року будуть йти нам, в нашу об’єднану територіальну громаду», – сказав він.

За словами Шустова, в рамках реформи децентралізації держава повертається обличчям до сіл, зокрема збільшилися можливості з залучення субвенцій для розбудови інфраструктури.

«Але проблем дуже багато, оскільки за двадцять років взагалі нічого не робилося і все потрібно робити з нуля. Капітального ремонту потребують як дороги, так і освітлення», – поскаржився голова ОТГ.

Розповів Микола Шустов і про нові обов’язки, які накладаються на ОТГ з децентралізацією. Олександрійській ОТГ, яку очолює Шустов, на утримання передадуть школи, бібліотеки, дитячі садки і медичні заклади. Якщо в ОТГ не буде вистачати коштів на їх обслуговування, районна і обласна влада буде виділяти додаткове фінансування.

«Нам передадуть школи, ФАПи, амбулаторії, лікарні, якщо вони є. Наприклад, в Олександрії є районна лікарня. Можливо, ще наступного року вона буде функціонувати за рахунок коштів районного бюджету. Якщо ж до нас будуть надходити медичні субвенції, то ми будемо передавати їх в район», – сказав він.

Повну версію інтерв’ю незабаром читайте на сайті ІНФОРМАТОР.

Нагадаємо, Олег Ляшко презентував альтернативний  президентському законопроект про земельний устрій, розроблений депутатами Радикальної партії.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...