Німецькі ЗМІ розповіли, як в Україні «використовують» допомогу з Європи

Україна не використовує мільйони доларів міжнародної допомоги, тому що не має достатньо проектів під донорські гроші та агентства, які займалося б їх координацією.

Про це повідомляє видання DW.

За даними Мінфіну, обсяги міжнародної допомоги Україні за роки незалежності становлять 44 млрд доларів і більше 15,6 млрд євро. Після подій Євромайдану у 2014 році, обсяги щорічної допомоги подвоїлися. В Україні щорічно надходило близько 500 млн доларів допомоги у вигляді грантів, а в 2014 та 2015 роках – понад мільярд.

При цьому щорічна фінансова допомога від Євросоюзу зросла з 47 млн євро в 2002 році до 242 млн євро в 2014-му. Всього, за словами голови Представництва ЄС в Києві, за останні три роки ЄС надав Україні понад 12 млрд євро.

Однак, за інформацією члена комітету Верховної ради з питань європейської інтеграції Оксани Юринець, в 2017 році Україна використала лише 47% фінансової допомоги ЄС.

Керівник головного департаменту Єврокомісії з питань розширення та сусідства Катерина Матернова заявила, що через нездатність своєчасно і правильно впроваджувати необхідні проекти за останні роки Україна не змогла отримати п’ять мільярдів євро.

“Така проблема характерна для нашого співробітництва з Сомалі та іншими африканськими країнами, але також і для України, Молдови та Грузії”, – заявила Матернова.

Нагадаємо, що на Запоріжжі викрили групу “чорних ріелторів”.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...